Celtic Reda - EKO PROD Szemud 0:1 (0:0)

• autor: student1, 2013-05-04 21:44

bramka: Mariański

EKO: Ciskowski Mateusz, Kleszczewski Łukasz, Świtała Tomasz, Sułkowski Kamil, Parchem Przemysław, Fałkowski Robert, Tomecki Maciej, Tusk Piotr (Labudda Radosław), Wrzeszczyński Sławomir (Bisewski Łukasz), Dampc Mateusz (Prałat Nataniel), Mariański Marcin (Miłosz Maciej)

W meczu o sześć punktów EKO lepsze od Celtiku Reda. Przez pierwszy kwadrans goście mieli problemy z zawiązaniem akcji. Mnożyły się niecelne podania, a gospodarze atakowali składnie i mieli okazje do zdobycia bramki. Całe szczęście, że pewnie grali obrońcy i Ciskowski w bramce, który debiutował w drużynie z Szemuda. Dopiero po upływie pół godziny goście zaczęli lepiej grać i stworzyli dwie dobre sytuacje. Najpierw Mariański strzelał, a do piłki mijającej słupek próbował jeszcze dopaść Wrzeszczyński. Później celnie główkował Dampc, ale prosto w ręce Zieleckiego. W 44 minucie zawodnik z Redy dostał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. To miało kluczowy wpływ na przebieg wydarzeń w drugiej połowie. EKO osiągnęło przewagę, ale nie umiało udokumentować tego bramką. Dopiero w 70 minucie Mariański dostał podanie z głębi pola i znalazł się w pozycji sam na sam z bramkarzem. Okazję wykorzystał i było 1:0 dla EKO PROD Szemud. Przewaga rosła i okazji było coraz więcej. Najpierw Dampc, obsłużony dokładnym podaniem od Bisewskiego nie strzelił sam na sam. Później Bisewski huknął z woleja, ale w mewy. Następnie kolejny debiutant Miłosz znalazł się sam na sam, ale wyhamował, przełożył piłkę na lewą nogę i skończyło się na niczym. Trzy punkty pojechały do Szemudu po meczu walki.